Zadanie

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Martin (Organizátor)

23. máj 2022 12:31

Nebol to zámer. To, že chýba štvrtá noha stoličke a stolu som vôbec nepostrehol. Možno preto, že ako prvú som kreslil posteľ, na ktorej ju nevidno 🤦‍♂️ . A nikto z testerov si to zjavne tiež nevšimol.

TrePe (TrePe tím)

23. máj 2022 11:14

Preco vlastne stol ani stolicka nema stvrtu nohu? ;)

Pepa (scientISTs)

23. máj 2022 11:02

Sifru jsme nevyresili. Koumali jsme, jak soucasne vyuzit 3 veci (sadu pismen, obrazky, trojice) a na spravny napad jsme neprisli.

Sifra by se mi libila mnohem vic, kdyby v sade pismen nahore byla i pismena na druha slova koberec+..+stol (tj. celkem ~100 pismen misto ~50 pismen). Pak by totiz tym po prirozenem prvnim kroku (pojmenovat koberec+..+stol) nasel nahore pismena, potvrdil si, ze na to jde dobre (a ze ma +-spravne ta "druha" slova), a premyslel, jak "rozsirit" ty jednoslovne nazvy, aby vyuzil i zbyla pismena.
Taky by to pomohlo s tim, ze v soucasne podobe imho nedava smysl indexovat do druhych slov, protoze jsme si je nepostavili (objekty se jmenuji jen "lietajuci", "elektricke" atd -- nemaji druhe slovo).

A jeste jeden namet: Vic by se mi libilo, kdyby box s trojicemi nebyl oznaceny 1x jako ostatni "ingredience", ale byl treba uplne dole, napsany jako seznam bez ramecku. Informace v nem se totiz nema pouzit na skladani ("nabytku") ale az po slozeni, na cteni (coz imho nema ikea analogii).

Martin (Organizátor)

23. máj 2022 9:56

Uznávam, že nápoveda sa mi nepodaril. Dáta to tiež potvrdzujú, na 8 bolo príliš veľa totálok. Mala to byť referencia na čarovné zrkadlo. Trojan v tom že tam bolo 7 objektov som si vôbec nevšimol. Možno niečo ako "Má Aladin zapisovač letových údajov?" by bolo lepšie.

TrePe (TrePe tím)

22. máj 2022 22:05

Ako mala napoveda vlastne pomoct? ;) Nam to davalo, ze sedem trpaslikov, ale priradit sme vedeli akurat tak Spachtosa ;)

Kvík? (Plyš?)

22. máj 2022 19:56

A my sme ešte aj papier na troje poskladali, líčka k sebe pritisli, úsmevy nahodili a ani tak nepomohlo.